Başyazılar Bursiyerlerimizin Başarısı - Eylül 2008

 KÖYÇOY, maddi imkânsızlıklar içinde bulunan, ancak zeki köy çocuklarımıza eğitimlerini sürdürebilmek amacıyla destek olmaya çalışan bir sivil toplum örgütüdür.  Bu örgüt, kendi çapında faaliyetlerde bulunarak ve hayırseverlerin desteğini alarak tüzüğümüzde vasıfları belirtilen öğrencilere destek olmaktadır.

Geçen yıl Üniversitede okuyan bursiyerlerimizden ikisi mezun oldu.  Bunlardan biri, Mustafa SIRAKAYA.  Mustafa, Çankırılı bir köy çocuğu.  Ezik bir Anadolu delikanlısı.  Geçen yıl Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden yüksek bir ortalama ile mezun oldu ve yüksek bir KPSS puanı aldı.  Hemen ataması yapıldı ve Kırşehir’in Kaman ilçesinde görev yapıyor.  Zaman zaman arar, konuşuruz.  “Hocam sizin için yapabileceğim ne olursa, lütfen bildirin. Bunu sevinçle, kıvançla yaparım” demesi bizi mutlu ediyor ve kendisiyle övünüyoruz.

İkinci öğrencimiz ise, Şükran Ezgi KÖSE.  Şükran, Malatya Hekimhan doğumlu.  İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğretmenliği bölümünü başarı ile bitirdi ve diğer öğrencimiz gibi yüksek bir KPSS puanı aldı.  Halen atama bekliyor.  Şükran, samimi ve sevgi dolu bir genç kızımız. Bize ilk müracaatında “Diğer arkadaşlarımdan bana da sıra gelebilecek mi?” ve “Yaşadığınız günün kıymetini bilin” diyecek kadar olgun ve terbiyeli biri.

Ben, her ikisinin de hayatta başarılı olacaklarını biliyor ve bizim dostluğumuzu unutmayacaklarını düşünüyorum.   Umut ederim, ülke genelinde yakmaya çalıştığımız ışığı yaymaya çalışan genç neferlerimizden biri olmaya özen gösterirler ve bunun mutluluğunu onurla bir ömür boyu taşırlar.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

 

Prof.Dr. Hasan TOSUN

KÖYÇOY BAŞKANI

Eskişehir Web Tasarım