Yardım Portalı Kütüphanemizi Açtık

Okul Kütüphanemiz Açıldı Haydi herkes Okumaya!!!

Sevgili Köy Çocukları Yetiştirme  Derneği gönüllüleri . Aralık ayında Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplam Kalite Yönetimi kursuna katıldım ve burada kendi imkanlarımızla daha iyi bir eğitim için neler yapabileceğimize dair bize yol gösterecek bir eğitim aldık.

Daha kursun başındayken bize gösterilen  örnek projeler, bende okuluma ne kazandırabilirim düşüncesini alevlendirdi. Bir Kahtalı olarak geçmişten beri süregelen en önemli sıkıntılarımızdan olan Kütüphane eksikliği ve buna dayalı olarak ortaya çıkan okuma alışkanlığı eksikliği beni okula kütüphane kurma fikrine yöneltti. Hemen ne yapabilirim diye kafamda projemi belirginleştirdikten sonra ilk olarak Türkiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere e-posta atarak işe koyuldum. İnsanımız söz konusu olan yardım olunca hepsi olumlu yada olumsuz bize geri döndüler ve kendi imkanları çerçevesinde yardımda bulundular.  Sonunda küçük ama kaynak olma açısından tüm öğrencilerimize yeterli olacak bir kütüphaneye kavuştuk.

Kütüphane kurma aşamasında bana  desteklerini  hiçbir zaman eksik etmeyen Sayın Prof. Dr. Hasan TOSUN Hocama , Köy Çocukları Yetiştirme Derneğine (KÖYÇOY) ve yine bize kitap bağışında bulunan değerli Mehmetçik Vakfına, Diyanet İşleri Başkanlığına, Eczacıbaşı Holding’e ve İzmit Büyükşehir Belediyesine  buradan şahsım ve öğrencilerim adına teşekkürü borç biliyorum.

Şimdi  aydınlık yarınlar için aydınlık çağdaş bir Türkiye için haydi okuyalım!!!

 

Mehmet Göli GÜNGÖR

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Şehit Abdurrahman Doğan İlköğretim Okulu

Adıyaman Kahta

Eskişehir Web Tasarım